7 Haziran 2012 Perşembe

KABALI ÇAY AĞIZI
VALİLİK MAKAMINA
                            SİNOP


            Kabalı, Lala ve Yalı Köylerinin balıkçılık ve turizm alanında gelişmesine katkı sağlamak amacıyla Kabalı çay ağzının derinleştirilerek Gebelit koyunda olduğu gibi 8 – 10  metre’lik balıkçı teknelerinin giriş çıkışları ve barınmaları sağlanmalıdır.

            Bu işlemin yapılabilmesi için DSİ nin iş makineleri yetersiz kaldığından DLH ya ait deniz kepçesinin çalışmalara dahil edilmesi ve poyraz denizlerinde çay ağzının dolmaması   için kaya tahkimi ile asgari ölçüde mahmuz yapılarak korunmasını sağlamak düşüncesindeyiz.

            Çevre köylerin gelişimine katkı sağlayacak bu projenin önümüzdeki ilkbahar dönemine yetişebilmesi amacıyla çalışmaların başlatılması hususunda gereğini arz ederim.
08.11.2010                
                                                                                   


                                                                                                                     


                                                                                           Abdullah BATUR                                                                                                                                 İl Genel Meclis Üyesi                                                                                                                           CHP Gurup Başkan VekiliDLH Samsun Bölge Müdürlüğü çalışmalarına devam etmektedir...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder