26 Şubat 2013 Salı

MALZEME ALIMI KABALI ÇAYI (AVDAN KÖYÜ ALTI)

MALZEME ALIMI KABALI ÇAYI (AVDAN KÖYÜ ALTI)Sayın Medya Mensupları;

Bu gün saat 08.30’da İl Genel Meclis Üyesi Abdullah Batur’u arayan duyarlı bir vatandaş; Kabalı Çayı/Avdan Köyü altından, İl Özel İdaresi araçlarının malzeme aldığı bilgisini verdi.
Abdullah Batur ve Durmuş Bayrak bölgeye gittiklerinde, İl Özel İdaresi’ne ait 1 ekskavatör ve 5 kamyonun Kabalı Çayı’ndan malzeme aldıklarına şahit oldular. Manzara karşısında derhal Kabalı Jandarma Komutanlığına (09.16) bilgi verildi. Bölgeye gelen jandarma ekipleri gerekli tespitleri yapıp, tutanaklarını tuttu.
Kabalı Çayı’nın (Avdan Köyü altı) ruhsatlı ocak olduğunu iddia edenlerin; kamyonların jandarma tarafından tespitinden sonra, ekskavatör operatörüne bölgeden ayrılma talimatı vermesi ise konunun soru işareti tarafıdır. Olay mahalinden uzaklaşmaya çalışan ekskavatör operatörü jandarma tarafından durdurularak, malzeme alınan yerler göstertildi ve bölgeler fotoğraflarla belgelendi.
Bölgede yapılan inceleme sonucunda talveg kotunun 2 ile 3 metre arasında aşağıya düştüğünün tespiti yapıldı.Son söz;
Malzeme alımı konusunda vatandaşa gerekli cezai işlemi yapan İl Encümeni, bugünki jandarma tutanağı önüne geldiği zaman ne karar verecek merakla beklenmektedir.26.02.2013
Abdullah BATUR
İl Genel Meclisi Üyesi
CHP Grup Başkan Vekili
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder