24 Kasım 2012 Cumartesi

KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ "ÇALIŞAN"INA TARAFIMIZDAN SANİYESİNDE CEVAP!!! - 24.11.2012

Sayın Medya Mensubu;
 
Sinop Tarihi Cezaevi Tahsisi ile ilgili Valilik Makamına verdiğimiz Önergeye Sinop Kültür ve Turizm Müdürlüğünden kendi tanımına göre “bir çalışan” tepki niteliğinde açıklama yapmaya çalışmıştır.
 
Resmiyet hiyerarşisinde sık karşılaşılan ,”amire yaranma” çabası hissedilen açıklamada, Müdürlük “çalışanı” Sinop çıkarlarını savunmayı ve bürokrasinin çarklarını hızlandırmayı amaçlayan çalışmaları “dar kafalılık” olarak değerlendiriyor. Kapasitesinin sınırlarını gösteriyor.
 
İl Özel İdaresinin ve kendi Bakanlığının bütçesi yetersiz olduğundan, sahip olduğu değerleri korumaya ve yaşatmaya gücü yetmeyince o değerleri devretmekte ya da elden çıkartmakta beis görmeyen “çalışanın” değer yargıları, İlimiz çıkarlarını koruma amacı taşımamaktadır.
 
Ayrıca, Sendikal sıfatta taşıdığını belirten “çalışan”ın bu düşünce şekli kendisi ile aynı dünya görüşünü paylaşan insanlar tarafından da tepki ile karşılanmıştır.
 
Grup olarak bu açıklamayı ve “çalışanı” kınıyor, varlık göstermek istiyorsa; Savunmaya çalıştığı projenin hangi safhada olduğunu açıklamasını, projenin 20 Temmuz 2012 den sonraki safhasında ne yapabileceğini, şayet proje sonuçlandığında AB Alan Yönetiminin neresinde duracağını kamuoyuna anlatmasını tavsiye ederiz.
 
Yakup ağa Konağı içinde ilgili önergelerimizi okuması kapasitesinin sınırlarını genişletecektir. Böylece kendi görüşlerini dikte ettirilmeden ifade edebilecektir.
 
Son olarak; Tarihi Sinop Cezaevinin, işgüzar “ÇALIŞAN” lar tarafından ticari heveslere oyuncak edilen PAŞA TABYALARI nın tecrübesini yaşamamasını temenni ederiz.
 
Grubumuzun çalışma sistemini bilmeden, öğrenmeden, anlamadan, birilerini memnun etmek adına açıklama yapmamasını, işine bakmasını tavsiye ederiz.26.KASIM.2012
 
Abdullah BATUR
İl Genel Meclis Üyesi
CHP Grup Başkan Vekili

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder