27 Mart 2013 Çarşamba

TURİZM ÖDÜLÜ - 27.03.2013Sayın Medya Mensupları;

21.dönem İl Genel Meclisi CHP Grubu olarak, 5302 Sayılı Kanuna göre çalışma alanımıza giren konularda verdiğimiz ödüller devam etmektedir.
Sanat alanında Sayın Seyit Saatçi, Çevre alanında Sayın Ahmet TİRYAKİ, Tarım alanında Sayın Mehmet  Ali ÖZKAPTAN, Spor alanında Sayın Ömer KARAKURT, Sosyal Hizmetler alanında Sayın Berrin GÜRLEYEN’in aldığı ödüllerden sonra, bugün de Turizm Ödülümüzü Sayın Sebahattin ÖZTÜRK’e veriyoruz.
Turizm sözü Erfelek ilçemizle pek yan yana kullanılmazdı. Ancak, Tatlıca Şelaleleri ile Erfelek ilçemiz doğa ve dağ turizminde haklı bir yer edindi.
Şelaleler ile hareketlenen Erfelek, bir restoran ile yeme-içme turizminde adını duyurmaya başladı.
Erfelek ÖZTÜRK Restoran aslında 57 yıllık bir esnaf lokantası. Nermiye-Sebahattin ÖZTÜRK çifti bu esnaf lokantasını, Sinop merkezindeki benzer yerler kadar tercih edilen bir kahvaltı mekanı haline getirdi. Hafta sonları Erfelek dışından her kesimden insanın kahvaltı adresi olan ÖZTÜRK Restoran; her gün en az 20 çeşit yemeyi, süt ve hamur tatlılarını, siparişe göre yöresel yemekleri ve yerel otlardan hazırlanan yemeklerle ilçeye gelen turlara da hizmet vermektedir.
 Misafirlerini en iyi şekilde ağırlamaya özen gösteren ÖZTÜRK Restoran’ın hizmetleri Erfelek turizmine ve yöresel ekonomiye önemli bir katkı ve süreklilik sağlamaktadır.
Maddi manevi müşteri memnuniyetinden taviz vermeyen Nermiye-Sebahattin ÖZTÜRK çiftinin Sinop turizmine Erfelek İlçemizi de dahil eden hizmetlerini takdir eder, turizm ödülümüzü kendilerine sunarız.27.03.2013                           

                                                                                             Abdullah BATUR
                                                                                          İl Genel Meclisi Üyesi
                                                                                        CHP Grup Başkan Vekili

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder