10 Eylül 2012 Pazartesi

ENCÜMEN KARARINI YENİDEN DEĞERLENDİRMELİDİR - 08.09.2012

ENCÜMEN KARARINI YENİDEN DEĞERLENDİRMELİDİR

"YEDEK ÖDENEK"

İl Genel Meclis Üyesi ve CHP Grup Başkan Vekili Abdullah BATUR tarafından yapılan yazılı açıklamada; İl Encümeni’nin AYANCIKSPOR’a desteğinin sınırlı kalması spor camiasını üzdüğü gibi Ayancık’lı hemşerilerimizi de üzdüğünü dile getirirken, İl Encümeninin Ağustos ayı 215 no ‘lu kararına yönelik eleştirisi ve Eylül ayında konu ile ilgili İl Genel Meclisine verdiği önergeyi kamuoyu ile paylaşarak sorunun çözümü noktasında CHP Gurubu olarak ellerinden gelen özveriyi göstereceklerini dile getirdi.
Batur İl genel Meclisine gurup olarak verdiği önergede şu konulara parmak bastı;
SPORA DESTEK TALEBİ
Geçtiğimiz sezon, Sinop Amatör Futbol Liginde birinci olan AYANCIKSPOR 2012-2013 sezonu Bölgesel Amatör Liginde İlimizi temsil edecektir.
İl Özel İdaresi Encümeni Ağustos ayı gündeminin 215 no ‘lu Kararında 2012 Mali Yılı Bütçesinin “Yedek Ödenek” faslından AYANCIKSPOR Kulübüne 5000 TL verilmesine oy birliği ile karar vermiştir.
Sinop İlini B.A.L de temsil edecek olan AYANCIKSPOR Kulübünün herhangi bir ihtiyacını karşılamaktan uzak bu cüzi rakam, İl Encümeni’nin  saygınlığına da zarar verecek bir karardır.( Aynı önerileri BOYABAT ÇELTİKSPOR BAL Liginde iken de yapmıştık).
İl Encümeni’nin AYANCIKSPOR’a desteğinin bu rakamla sınırlı kalması spor camiasını üzdüğü gibi Ayancık’lı hemşerilerimizi de üzmüştür.
Mali Yıl Sonu ve Bütçe yetersizliği mazeret değildir. Maddi yardımda yetersiz kalınıyorsa; AYANCIKSPOR’un B.A.L ki ulaşım, konaklama gibi deplasman giderlerinin organizesi yapılabilir.
Sinop İlini temsil eden AYANCIKSPOR’a destek için, adil hizmet amacı güdülmesi yeterli olacaktır.
Encümen Kararını yeniden değerlendirmelidir.05.09.2012 tarihimdeki İl Genel Meclisinin Kararında 2.000.000.00TL “Ek Ödenekten”, “YEDEK ÖDENEK” Faslına 200.000.00TL aktarılmıştır.
Konu Gurubumuz tarafından Önerge ile Sinop İl Genel Meclisi Eylül ayı Gündemine taşınmış olup, önümüzdeki çalışma ayında değerlendirilecektir.
Ayrıca Spor Çalıştayı ile ilgili sonuç bildirgesinin yayınlanmamış olması ve çalıştayda alınan kararların hiç birinin uygulanmaması spor kamuoyunda şaşkınlıkla izlenmektedir.

Abdullah BATUR
İl Genel Meclis Üyesi
CHP Grup Başkan Vekili


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder