13 Ağustos 2012 Pazartesi

EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER...


İl Genel Meclisi Üyesi ve CHP Grup Başkan Vekili Abdullah BATUR’un Sinop Havalimanı yolu ile ilgili Medya açıklaması aşağıdadır. Teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dileriz.


Sayın Medya Mensupları
19.01.2010 tarihinde Valilik Makamına verdiğimiz ve Medya aracılığı ile kamuoyu ile paylaştığımız öneride Sinop Havalimanı yolunun yetersizliğini ayrıntıları ile açıklamıştık.
VALİLİK MAKAMINA
                          SİNOP

Sinop havalimanına ulaşımı sağlayan Akliman yolundan havalimanına ayrılan 725 mt.’lik tali yol uçağın iniş-kalkış saatlerindeki trafik yoğunluğunu taşıyamaz durumdadır
Nato üssünün havalimanına ulaşımı için o zamanın şartlarına ve ihtiyaçlarına göre yapılan bu yol, günümüz ihtiyaçlarına cevap verememektedir.
Turizm kenti iddiasındaki şehrimizin havalimanı yolunun acilen genişletilmesi gerekmektedir.
Çünkü; tarafımdan yapılan araştırma sonucunda Akliman yolundan havalimanına dönen;

1. kavşak yol ağzı 6,35 mt. genişliğindedir.
Aynı kavşaktan 92,85 mt. sonra yol genişliği 5,25 mt.,
147,50 mt. sonra yol genişliği 5.70 mt.’dir.
2. kavşak yol ağzı  3.75 mt. genişliğindedir.
Aynı kavşaktan 49.80 mt. sonra yol genişliği 4,30 mt.,
114.90 mt. sonra yol genişliği 4,40 mt.
359.60 mt. sonra yol genişliği 4,70 mt. dir.
3.kavşak yol ağzı 4,80 mt. genişliğinde olup,
aynı kavşaktan 50.20 mt. sonra yol genişliği 4,00 mt.;
78,50 mt. sonra ise nizamiye kapısı genişliği 4,85 mt. dir.Ölçümler abartılı olmayıp net rakamlardır.
Bu ölçümler içindeki kabul edilebilir tek ölçü; güvenlik gerekçeleri göz önüne alındığında nizamiye noktasının genişliğidir.
Nizamiye noktası haricinde ki ölçülerde iki aracın hareket edebilmesi neredeyse imkânsızdır.
Standart araba genişliliğinin 1.70-1.80 mt. olduğu göz önüne alındığında, karşılık seyreden araçların 4.30 mt. genişliğindeki bu yolu kullanmalarının ne kadar zor ve tehlikeli olduğu ortadadır.
Resmi rakamlara göre 12 ayda 47.000 uçak yolcusunun gidiş geliş için kullandığı, karşılayan –uğurlayan rakamlarının da dikkate aldığımızda bu yolun ne kadar hareketli bir yol olduğu aşikârdır.
Yerinde yapılacak incelemelerde yolun iki katı genişletilmeye müsait olduğu görülecektir. Bu konuya göstereceğiniz hassasiyetle, ilgili birimlerin harekete geçirileceği inancını taşımaktayım.
Ulaşım için havayolunu tercih eden insanlarımızın bu 725 mt.’lik yolu daha iyi standartlarda kullanmaları için gerekli çalışmaların yapılabilmesi için emirlerinizi arz ederim.19.01.2010


    Saygılarımla;
Abdullah BATUR
     İl Genel Meclis Üyesi
                                                                        CHP Grup Başkan Vekili

==================================================================================19.01.2010 tarihli Önerimizi dikkate alarak işleme koyan Valilik Makamına, Sinop Havalimanı yol genişletme çalışmalarını tamamlamak üzere olan Karayolları Bölge Müdürlüğüne teşekkür ederiz.
Ayrıca yol genişletme güzergahının havalimanından Korucuk ana yol sapağına kadar uzatılması ve bu yol çalışmalarının da en kısa zamanda bitirilecek olmasından duyduğumuz memnuniyetibelirtir, emeği geçenlere tekrar teşekkür ederiz.13.08.2012    Saygılarımla;
Abdullah BATUR
     İl Genel Meclis Üyesi
                                                                        CHP Grup Başkan Vekili

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder