18 Haziran 2014 Çarşamba

CUMHURİYET HALK PARTİ' Sİ ÜYELİĞİNDEN İSTİFA DİLEKÇEM, KAMUOYUNUN BİLGİSİNE - 18.06.2014CUMHURİYET HALK PARTİ' Sİ ÜYELİĞİNDEN İSTİFA DİLEKÇEM, KAMUOYUNUN BİLGİSİNE;
                CUMHURİYET HALK PARTİSİ MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI'NA

                                                                                                                      SİNOP
                2009-2014 tarihleri arasında Sinop İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekilliği görevini yürüttüm. Partili partisiz kamuoyunun tepkisinden anlaşıldığı üzere, beş senedir yükselen bir başarı çizgisi ile devam ettim.

                Ezber bozan çalışma tempomuza ve kalitemize erişemeyen, biatçı ve sığ bir siyaseti reddeden dik duruşumuzdan rahatsızlık duyanlar; önce adaylığımı engelleyip benden kurtulmak istediler.

                Bunu başaramayınca Grup Başkanvekilliği görevinden uzaklaştırıp, beni susturmak istediler. Bunu da; CHP İl Genel Meclisi Grupları Çalışma

                Yönetmeliği Madde-6 ve Madde-25’ e (Ek-1) aykırı hareket ederek Nisan’ ın ilk haftasında atama usulü ile yaptılar. Bu atamayı da; Engin ALTAY da dahil (Ek-2), sosyal paylaşım sitelerinden kamuoyuna duyurmaya çalıştılar.

                Yanlış yaptıkları yüzlerine vurulunca Disiplin Kurulu marifeti ile benden kurtulma yolunu seçtiler. Kaldı ki; 30.03.2014 seçiminin hemen ertesinde Mustafa ACUN usulsüz atadığı Grup Başkanvekili’ ni 05.06.2014 tarihli tutanakla sabit (Ek-3), seçimle meşrulaştırarak aldığı usulsüz ve dayatmacı karardan geri adım atmıştır.

                Kendisine yanlış yaptığını, görevini yapmasını söylediğim, doğru yolu gösterdiğim ve yaptırdığım için beni İl Yönetimi kararı ile Disiplin Kurulu’ na veren Mustafa ACUN’ un değer yargıları şirazesinden kaymıştır. Ya da vaadedilmiş ikbal peşinde koşarken, kendi fikirlerinden ziyade başkalarının fikirlerine itibar etmektedir.

                Beş yıl boyunca yaptığım görevde kendi çıkarıma değil, Sinop’ un ve partimin çıkarına çalıştım. Çalışmalarımı gereksiz bulan ve görmezden gelmeye çalışan Mustafa ACUN ve bir grup avanesinin Disiplin Kurulu marifetiyle benden hesap sormaya kalkmasını kabul etmiyorum.

                Ben Cumhuriyet Halk Partisi’ nin kapıkulu değil; halk ve parti için çalışmasını bilen, özgür bir üyesiyim.

                Partinin hiçbir kademesine hakim olamayan, birlik ve beraberlikten çok ayrımcı bir politika izleyen, güce tapmayı saygı zanneden, kendini yönetmekten aciz insanlara hesap vermem. Alacakları hiçbir karara güvenmediğim için, beni yargılamayı planladıkları Disiplin Kurulu’ na savunmamı vermeyi reddediyorum!

                Denizde bir kum tanesi olan bu anlattıklarımın ve daha fazlasının hesabını sadece Sinop halkına ve Cumhuriyet Halk Partililere veririm.

                Bu anlayış çerçevesinde, yıllardır mücadele ettiğim Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden istifa ediyorum.

                Son söz; istifamı “ Abdullah BATUR’ dan kurtulduk! “ gözü ile değerlendirecek zeka sahiplerine iki çift sözüm var. Siyasette dans bir adım sonrasını bilmeyi gerektirir, kanserle dans ise hiç bilmediğin bir oyunda hep doğru adım atmayı gerektirir. Hayat bana her ikisini de yol arkadaşı yaptı. Hiç kimsenin tanımasını istemediğim ikinci arkadaşın bana kattıklarından sonra siyaset sahnesinde emekleyenler benden hiçbir şey götüremezler, bana hiçbir şey kaybettiremezler! 18.06.2014


Saygılarımla;
Abdullah BATUR
SİNOP İl Genel Meclis Üyesi

6 Haziran 2014 Cuma

İNSAN YAPTIĞI İŞLE ŞÖHRET KAZANMAZ, KİŞİLİĞİ İLE O İŞE ÖNEM KAZANDIRIR. - 05.06.2014

Uzunca bir aradan sonra tekrardan herkese merhaba;

22'nci dönem Sinop İl Genel Meclisi' nin 4 kişilik CHP Grubuna ikinci aday olarak çıkartılan ERFELEK İl Genel Meclisi Üyesi Ayhan Şen, Grup Başkanvekili olmuştur. 4 Meclis Üyesi ve Mustafa Acun' un oy kullandığı seçimde; Mustafa Acun' un desteklediği Ayhan Şen 3 oy, Abdullah Batur 2 oy almıştır.

İl Meclisinde Ana Muhalefet partisinin temsilinde göreceğim herhangi bir kifayetsizlikte Sinop İl Genel Meclis Üyesi olarak Sinop' un ve partimin çıkarlarını korumak için beş yıllık tecrübeme ve siyasi ahlakıma dayanarak adil ve erdemli hertürlü müdahaleyi yapacağımı beyan ederim.

Beş yıl önce başladığım sözle devam ediyorum;

" İNSAN YAPTIĞI İŞLE ŞÖHRET KAZANMAZ, KİŞİLİĞİ İLE O İŞE ÖNEM KAZANDIRIR. "

3 Haziran 2014 Salı

BİREYSEL SPOR SALONLARI - 03.06.2014


MECLİS GÜNDEMİ SAĞLIĞININ ÖNÜNE GEÇTİ

CHP Sinop İl Genel Meclis üyesi Abdullah Batur yaşadığı sağlık sorunlarını bir kenara bırakıp; Meclis çatısı altında alınan kararların takipçisi olduğunu vurgularken, meclis oturumlarında verdiği önergelerle de gerçekleşmeyen konuları tekrar gündeme taşıyor.
Batur geçen ay İnceburun feneri su projesi için Sinop Köylere Hizmet Götürme Birliğine aktarılan ancak yapılmayan 50.000,00 TL’nin akıbetinden sonra, yeni meclis gündeminde de Gençlik Hizmetlerine aktarılan 240.000.00TL’nin kullanılmayan 160.000.00TL peşine düştü.
Batur konu ile ilgili yaptığı bilgilendirmede; 06.09.2013 tarih ve 361 karar sayısına göre; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne 2013 mali yılı bütçesinden Türkeli – Sinop Merkezde bireysel spor salonu yapımı için toplam 240.000.00 TL aktarılmasına karar verilmişti. Gerze bireysel spor salonu tamamlanarak faaliyete geçtiği halde Sinop Merkez ve Türkeli bireysel spor salonlarının yapılmadığı görülmüştür. Ödeneğin 80.000.00 TL’si Gerze için kullanıldığına göre kalan 160.000.00 TL’nin ilgili karar göre harcanması aksi halde Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünden geri alınması gerekmektedir dedi.